– Kampania społeczna „Jedyny taki test” (#jedynytakitest) oraz Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym, Krajowe Centrum ds. AIDS rozpoczyna nową, ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem: „Jedyny taki test” (#jedynytakitest), której celem jest przede wszystkim popularyzacja wczesnej diagnostyki w kierunku HIV.

Termin trwania kampanii: od 16 listopada 2022 r. do 2 grudnia 2022 r., ze szczególnym uwzględnieniem Europejskiego Tygodnia Testowania w kierunku HIV (ETT): 21–28 listopada 2022 r. oraz Światowego Dnia AIDS: 1 grudnia 2022 r.

W ramach działań kampanijnych:

  1. przygotowaliśmy stronę internetową kampanii: http://jedynytakitest.aids.gov.pl/;
  2. opracowaliśmy krótki film typu explainer video, wyjaśniający, dlaczego warto zrobić test w kierunku HIV, czy trzeba się do niego przygotować, gdzie się zgłosić i w jaki sposób taki test jest wykonywany: https://www.youtube.com/watch?v=k4iwlyAlz9Y;
  3. przeprowadziliśmy krótką sondę uliczną, dotyczącą wiedzy i przekonań na temat HIV/AIDS: https://www.youtube.com/watch?v=nH6RS8_tGlQ;
  4. zaplanowaliśmy zintegrowane działania informacyjno-edukacyjne w internecie;
  5. wynajęliśmy citylighty do ekspozycji plakatów kampanijnych, zlokalizowane głównie na przystankach komunikacji publicznej, w 11 różnych województwach (oprócz: warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, opolskiego, lubuskiego).

21-28 listopad 2022 r. Europejski Tydzień Testowania w Kierunku HIV

Trwa Europejski Tydzień Testowania w kierunku #HIV. Wykonanie testu jest bezpłatne, bez skierowania i anonimowe.

W każdym województwie działa przynajmniej jeden punkt konsultacyjno-diagnostyczny.

Tu wykonasz test: #jedynytakitest https://aids.gov.pl/pkd/?cn-reloaded=1

Statystycznie każdego dnia 3 osoby w Polsce dowiadują się o zakażeniu. Szacunki mówią o około 30% osób zakażonych, które są nieświadome faktu swojego zakażenia, a więc mogą  zakażać innych. HIV może rozwijać się bezobjawowo przez wiele lat. Wykonanie testu jest jedyną metodą rozpoznania zakażenia HIV. Jest naturalnym dbaniem o zdrowie swoje i swojego partnera/swojej partnerki.


Więcej infromacji w poniższych załącznikach

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...