– 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00 w Kościele pw. Św. Katarzyny w Witoni, a następnie na przemarsz na cmentarz parafialny w celu upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r.

W ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 11 listopada 2023 r. w Kościele pw. św. Katarzyny w Witoni ks. Proboszcz Bogdan Skóra odprawił uroczystą mszę świętą za Ojczyznę w 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Po mszy świętej młodzież szkolna odśpiewała Hymn Polski oraz wykonała inne utwory patriotyczne.

Następnie, uczestnicy mszy w asyście pocztów sztandarowych udali się na cmentarz parafialny.

Wójt Gminy Witonia Mirosław Włodarczyk, Przewodniczący Rady Gminy Witonia Dariusz Kowalczyk, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski złożyli kwiaty i zapalili symboliczne znicze na pomniku żołnierzy poległych w II wojnie światowej.