– Złote Gody w Witoni

Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Tak było również 27 października 2017 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Witoni, gdzie z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego uroczyście wręczono pamiątkowe medale, dyplomy i bukiety kwiatów 7 parom małżeńskim.

Państwo i społeczeństwo zainteresowane jest tym, by w swojej społeczności, obok ludzi młodych i czynnych zawodowo dostrzegać również czcigodnych Jubilatów, szczególnie tych, którzy swoim postępowaniem przyczynili się do trwałości małżeństwa i rodziny. Za trud i poświęcenie oraz w dowód społecznego uznania Wójt Gminy Witonia Pan Mirosław Włodarczyk wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wyróżnienie poprzez odznaczenie medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i dokonał uroczystego aktu dekoracji medalami:

  1. Państwa Stanisławę i Stefana Andrzejczaków,
  2. Państwa Zofię i Ryszarda Grzybowskich,
  3. Państwa Barbarę i Stanisława Królikowskich,
  4. Państwa Irenę i Edwarda Kruków,
  5. Państwa Blandynę i Jerzego Radeckich,
  6. Państwa Teodozję i Piotra Sysków,
  7. Państwa Jolantę i Bogusława Załugów.

Przy wręczaniu medali towarzyszyli: Pan Zbigniew Natkański – Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Pan Jerzy Zachwieja – Sekretarz Gminy Witonia, Pani Halina Wasiak – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Witoni, Pani Justyna Skrzeczkowska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Witoni oraz członkowie rodzin Jubilatów.

Po dekoracji nastąpiły gorące życzenia długich lat wspólnego życia, zdrowia oraz radości w gronie rodziny. Całość dopełniły kwiaty i nastrojowa muzyka. Po części oficjalnej Złote Pary zostały zaproszone na słodki poczęstunek gdzie nie zabrakło jubileuszowego tortu oraz toastu lampką szampana.

Złotym Jubilatom życzymy kolejnych lat w zdrowiu i harmonii oraz radości i satysfakcji z tego, co przez te pół wieku zbudowali trwając przy sobie zgodnie z przyrzeczeniem: w zdrowiu i w chorobie, w smutku i w radości w bogactwie i w biedzie.

Back to top
[KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...