– Złote Gody w Witoni

W dniu 11 października 2018 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Witoni odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 r. specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, odznaczone zostały 4 pary małżeńskie:

  • Pani Teresa Kołodziejska i Pan Kazimierz Stanisław Kołodziejski
  • Pani Marianna Stanisława Kujawa i Pan Kazimierz Kujawa
  • Pani Halina Janina Marczak i Pan Bogdan Kazimierz Marczak
  • Pani Jadwiga Teresa Marczak i Pan Józef Jan Marczak

Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Witonia Mirosław Włodarczyk. Uroczystość odbyła się w podniosłej i serdecznej atmosferze.Wójt Gminy swoim wystąpieniu podkreślał fakt, iż tak piękny jubileusz jest najlepszym świadectwem dochowania przysięgi małżeńskiej, najlepszym dowodem na szczególne uczucie, a także wzajemny szacunek. Zaznaczył, że ze względu na tak długi staż małżeński Pary mogą stanowić wzór najlepszych rodzin, godnych naśladowania, którzy w swoim związku wzajemnie troszczyli się o siebie, przeżywali sukcesy, rozwiązywali problemy. Włodarz gminy gratulował parom i życzył im kolejnych lat w miłości, zdrowiu, zgodzie i wzajemnym szacunku a do życzeń dołączył okazjonalny list gratulacyjny i kwiaty. Były także pamiątkowe zdjęcia, tort i symboliczny kieliszek szampana.Urząd Stanu Cywilnego w Witoni prosi wszystkich małżonków obchodzących w przyszłym roku (2019) jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego do zgłoszenia tego faktu do Urzędu Stanu Cywilnego w Witoni. Ułatwi to terminowe wystąpienie o przyznanie medali do Kancelarii Prezydenta RP.

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...