– Za Nami „Gra Terenowa” … zapraszamy do relacji

18 września 2020 roku w słoneczne popołudnie miało miejsce historyczne wydarzenie – Pierwsza Gra Terenowa w Gminie Witonia. Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witoni, Bibliotekę Publiczną Gminy Witonia i „Klub Seniora +” w Witoni w ramach realizacji zadania projektowego „Śladami Rocznic Historycznych – Bitwa Warszawska 1920″. Celem gry był aktywny sposób poznawania Polskiego dziedzictwa historycznego, kulturowego i przyrodniczego, przypomnienie ważnych wydarzeń historycznych – Bitwy Warszawskiej 1920 r. integracja rodzin i społeczności lokalnej.

Do udziału w grze zgłosiły się cztery drużyny. Po przywitaniu nastąpiło losowanie kolejności rozpoczęcia gry i rozdanie map z wyznaczonymi punktami rozmieszczonymi na terenie Witoni. Na każdym z siedmiu punktów czekały na nich różnorodne zadania. Quizy i zagadki związane z tematyką wojny polsko – bolszewickiej, historią Gminy Witonia, tematyczne zadania plastyczne i muzyczne.

Na zakończenie imprezy na uczestników czekała kiełbaska z grilla.

Ostatnim punktem gry było uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie pamiątkowych dyplomów
i nagród. Wszyscy we wspaniałych humorach obiecali, że spotkamy się za rok na kolejnej grze terenowej.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, którzy bardzo dzielnie pokonywali wszystkie konkurencje.

„Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Autor: GOKSiR w Witoni

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...