– Wycieczka Klubu Samopomocy „Stara Szkoła” do Torunia

Dnia 24 października 2019 r. odbyła się wyjazd podopiecznych Klubu Samopomocy „Stara Szkoła” do Torunia. 

Pierwszym punktem podróży klubowiczów było planetarium gdzie dowiedzieli się o budowie wszechświata oraz zbliżyli się do poznania tajemnic wielu planet oraz galaktyk. W następnej kolejności odwiedzili Muzeum Zabawek i Bajek gdzie poznali zapoznani zostali z historią wielu zabawek którymi sami bawili się w dzieciństwie oraz inni na przestrzeni dziejów. Przed ostatnim już punktem wyjazdu był Dom Mikołaja Kopernika będącym interaktywnym muzeum mieszczący się w  mieszkaniu z zachowanym wnętrzem z czasów astronoma. Muzeum opowiadało nie tylko o sławnym polaku oraz jego rodzinie ale również poruszał takie tematy jak życie w czasach średniowiecznych, kosmos i rozwój nauki czy też odkryć geograficznych i dążenia ludzi do wiedzy.

Podczas czasu wolnego podopieczni mogli zwiedzać Starówkę gdzie roiło się od straganów z pamiątkami oraz piernikami, również tymi tradycyjnymi.

Po obiedzie klubowicze zawędrowali do ostatniego punktu wyjazdu którym było Muzeum Żywego Piernika gdzie aktywnie uczestniczyli pokazie w którym uczyli się składników piernika, własnoręcznie przygotowywali składniki oraz ciasto na pierniki, a także wybierali ich kształt aby na końcu, po ich wypieczeniu, zabrać je do domu na pamiątkę z wycieczki po tym niezwykłym miejscu.

W drodze powrotnej zatrzymali się w popularniej sieciówce fast-food. Wrócili do Witoni około godz. 18:30

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...