– Wieczornica Patriotyczna z okazji 103 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości – 10.11.2021 r.

Wieczorne świętowanie 103 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uświetnił montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy V i chóru szkolnego przygotowany przez p. Jolantę Łuczak i p. V. Olesińską.

Następnie wspaniale zaprezentowała się w repertuarze patriotycznym młodzież działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Witoni. Zespół „Echo” w składzie Natalia Baranowska i Julia Banasiak wykonały kolejno utwory: „Niepodległość” i „Moja i Twoja nadzieja”. Młodzieżowy zespół wokalno-taneczny „Mirabelki” zatańczył „Taniec z Flagami dla Niepodległej” i wykonał utwór „Uwierz Polsko” https://youtu.be/5Qjhz2cba8s . Pięknie zaprezentował się mimo zmniejszonego składu Zespół Dziecięcy „Witoniańki”. Dziewczynki zatańczyły „Taniec z wstążkami dla Niepodległej” i zaśpiewały utwór „Co to jest Niepodległość?” https://youtu.be/fojby5l2Pvc . Na koniec Zespół Ludowy „Witonianki” zaśpiewał utwór „Ojczyzna”. Do występów dzieci i młodzież oraz Zespół Ludowy „Witonianki” przygotowali: p. Magdalena Kluska i p. Mariusz Jagielski.

Kolejną niespodzianką dla przybyłych gości był III Test Niepodległościowy, którego celem było sprawdzenie czy pamiętamy najważniejsze wydarzenia i postaci związane z odzyskaniem niepodległości.

Największe emocje publiczności wywołały utwory muzyczne w wykonaniu zaproszonych artystów estrady i kabaretu – p. Jana Pietrzaka, Dominiki Świątek i Piotra Rafałko, Kapeli spod Egidy.

Występ Jana Pietrzaka składał się krótkich wykładów na temat historii XX wieku

Podczas swojego występu satyryk mówił o Bitwie Warszawskiej, Powstaniu Warszawskim. „To byli moi koledzy z podwórka, starsi o kilka lat. Ci ludzie widzieli głęboki sens w tej walce” – mówił satyryk
o powstańcach.

Koncert gwiazd dostarczył niezwykłych wrażeń artystycznych. Wzbudził niezwykłe emocje i wzruszenie, które z pewnością zostaną zapamiętane na długo.

Jan Pietrzak to znany aktor, satyryk i pieśniarz, a obecnie kojarzony z ruchem narodowym, piszący felietony w „Tygodniku Solidarność” i „Gazecie Polskiej”.

Był twórcą Kabaretu Hybrydy oraz Egida. W latach PRL-u napisał wiele piosenek, z których kilka trafiło do filmów: słynny przebój „Żeby Polska była Polską” do obrazu „O dwóch takich, co nic nie ukradli”, czy „Taki kraj” do filmu „Męskie sprawy”.

Na wieczornicę przybyło wielu gości, wśród nich: p. Tadeusz Woźniak – poseł na sejm RP, p. Aleksandra Dutkiewicz – dyrektor biura senatora Przemysława Błaszczyka,p. Mirosław Włodarczyk – Wójt Gminy Witonia, p. Dariusz Kowalczyk –przewodniczący Rady Gminy Witonia, p. Katarzyna Gonera – sekretarz gminy, rodzice uczniów, mieszkańcy gminy.

Organizatorami wieczoru był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witoni, Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni.

Taniec z flagami dla Niepodległej w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Mirabelki

Back to top
[KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...