– Święto Miodu w Gminie Witonia

Wiele atrakcji czekało na mieszkańców regionu podczas słodkiej imprezy „Jak pszczoły do ula” w Witoni. Festyn, który obchodził w tym roku swoje 10-lecie odbył się w niedzielę, 4 lipca br. na placu przed Szkołą Podstawową.

Imprezę, w samo południe, rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym, którą celebrował Kapelan Pszczelarzy Diecezji Łowickiej Ksiądz Jacek Marciniak oraz nowy Ksiądz Proboszcz Bogdan Skóra. O godzinie 13.30 nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy. Po oficjalnym przywitaniu przez Dyrektor GOKSiR p. Magdalenę Kluskę, przemówienie wygłosił Wójt Gminy Witonia Mirosław Włodarczyk złożył życzenia z okazji 65-lecia utworzenia pierwszego Koła Pszczelarzy w Łęczycy Ziemi oraz podziękował wszystkim pszczelarzom za dotychczasową współpracę. Po wystąpieniu Pana Wójta, głos zabrał Przewodniczący Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Łęczyckiej pan Jarosław Wasiak, który wręczył odznaczenia pszczelarskie oraz wygłosił krótką historię pszczelarstwa z terenu powiatu łęczyckiego. Podziękował również Panu Wójtowi za wspieranie pszczelarstwa na terenie Gminy oraz wieloletnią współpracę. Głos zabrali również zaproszeni Goście, którzy również gratulowali jubileuszu zarówno z okazji Święta Miodu jak i utworzenia pierwszego Koła Pszczelarzy w Łęczycy. Po przemówieniach Wójt Gminy Witonia p. Mirosław Włodarczyk podziękował tegorocznym sponsorom: panu Stanisławowi Katuszy oraz Starostwu Powiatowemu w Łęczycy a także instytucjom, które wsparły organizację imprezy (Dyrekcji i pracownikom szkoły Podstawowej w Witoni, Klubowi Samopomocy „Stara Szkoła”, Kołom Gospodyń Wiejskich)

W części rozrywkowo-artystycznej, którą prowadziły: Anna Pałczyńska i Weronika Konwerska. Na scenie wystąpiła orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieci z grupy przedszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Witoni, dziecięcy zespół „Mirabelki”, młodzieżowy „Echo” oraz zespół śpiewaczy „Witonianki” działające przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Witoni, Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „Łęczycanie”.

Gwiazdą tegorocznego festynu był Zespół „CYGAŃSKI TABOR”, który zgromadził przed sceną liczną publiczność, która pomimo deszczu została przed sceną do samego końca występu.

Poczatkujący DJ Bartosz Pietrzak, bawił uczestników festynu do jego zakończenia.

Tradycyjnie podczas imprezy nie zabrakło stoisk zawodowych pszczelarzy. Odbyły się kiermasze wyrobów pszczelarskich oraz degustacja miodu. Skosztować można było kiełbaski, kaszanki z grilla oraz potraw przygotowanych przez Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Witońskiej, Koło Gospodyń z Romartowa i Koło Gospodyń z Szamowa. Na najmłodszych czekały liczne zjeżdżalnie, popcorn, gofry, wata cukrowa i lody.

Autor: GOKSiR w Witoni 

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...