– „Serce” na nakrętki stoi już przed urzędem

W dniu 16 marca 2021 r. z inicjatywy radnych Rady Gminy Witonia oraz sfinansowaniu materiałów, przed budynkiem Urzędu Gminy w Witoni stanęło pięknie wykonane „Serce” na nakrętki. Wykonania podjęli się Przewodniczący Rady Gminy Pan Dariusz Kowalczyk, Sołtys Anusina Pan Wiesław Ratajczyk wraz mieszkańcami Panem Marcelem Kuźnickim i Panem Janem Sobczykiem. Wspólna, ciężka praca Panów przyniosła wspaniałe efekty. W imieniu mieszkańców Gminy Witonia bardzo dziękujemy Radnym i Wykonawcom „Serca”.

„Serca” na nakrętki pojawiają się coraz liczniej w gminach w całej Polsce. Najczęściej sprzedaż plastikowych nakrętek pomaga w finansowaniu leczenia i rehabilitacji dzieci. Nasi mieszkańcy również mogą się przyłączyć do tej akcji i zamiast wyrzucać nakrętki do kosza prosimy je przynieść przed nasz urząd i wrzucić do „Serca”. Pamiętajmy także, że zbieranie nakrętek to dbałość o środowisko. Nakrętki produkowane są ze specjalnego tworzywa, jakim jest czysty polimer PET (polietylen), który zamieniony na granulat daje się od razu przetwarzać na kolejne zakrętki, plastikowe opakowania czy rury PCV, a nawet obudowy komputerów. Jest to innego rodzaju tworzywo sztuczne niż butelka, którą domyka nakrętka a jego recykling jest dużo łatwiejszy niż recykling butelek. Zachęcamy do korzystania z „Serca”, które przypominamy ustawione jest przed Urzędem Gminy w Witoni.

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...