– Relacja z GRY TERENOWEJ „Jak pszczoły do ula”

09 lipca 2021 roku odbyła się II edycja Gry Terenowej w Gminie Witonia. Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witoni, Bibliotekę Publiczną Gminy Witonia i Klub Samopomocy „Stara Szkoła” w Witoni, w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia Święta Miodu „Jak pszczoły do ula”. Celem gry był aktywny sposób poznawania tematyki z zakresu życia pszczół i ich roli w przyrodzie oraz integracja rodzin i społeczności lokalnej.

Przed przystąpieniem do konkurencji przybyli goście i uczestnicy obejrzeli przedstawienie w wykonaniu zespołu „Mirabelki” pn. „Co by było, gdyby pszczół nie było?”. Wdzięczna rozmowa motylka z pszczółkami na temat ich roli w przyrodzie zebrała gromkie brawa. Następnie nastąpiła rejestracja drużyn. Do udziału w grze zgłosiło się w tym roku, aż sześć drużyn (3-4 osobowych). Przed przystąpieniem do gry uczestnicy wysłuchali wykładu p. Jarosława Wasiaka – Prezesa Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Łęczyckiej. Pozyskane wiadomości z zakresu pszczelarstwa i roślin miododajnych, zostały wykorzystane podczas rozwiązywania zadań konkursowych, na dwóch z pięciu przygotowanych punktów. Ponadto uczestnicy musieli się zmierzyć z zadaniem plastycznym (narysować obraz do zwrotki piosenki Zbigniewa Wodeckiego pt. „Pszczółka Maja”), smakowym (rozpoznać rodzaj miodu po jego smaku … z zamkniętymi oczami) oraz literackim (odpowiedzieć na pytania do tekstu związanego z tematyką pszczelarską). Wszyscy na metę przybyli przed regulaminowym czasem … zapewne zbliżająca się ulewa skutecznie podgrzewała atmosferę i tempo wykonywanych zadań.

Przed ogłoszeniem wyników odbyły się warsztaty robienia świec z naturalnego wosku pszczelego. Każdy uczestnik miał okazję wg instrukcji p. Jarka Wasiaka i p. Zofii Wasiak, skręcić świeczkę z płata węzy pszczelej i bawełnianego knota.

Po warsztatach na uczestników czekała kiełbaska z … piekarnika.

Ostatnim punktem gry było uroczyste ogłoszenie wyników. Zwycięską drużyna „Pszczółki”, otrzymała nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla sponsorów nagród tj. p. Jarosława Wasiaka, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Biblioteki Publicznej Gminy Witonia, a także do wszystkich uczestników, którzy bardzo dzielnie mimo zmiennej aury pokonywali kolejne „stacje” konkursowe.

Autor: GOKSiR w Witoni

Back to top
[KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...