– „Randka w ciemno z książką” – o wyborze lektury zdecydował znak zodiaku

Z okazji Walentynek Biblioteka Publiczna Gminy Witonia przygotowała niespodziankę dla swoich czytelników: „Randkę w ciemno z książką”. Akcja miała na celu propagowanie czytelnictwa i nowości książkowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Czytelnicy, którzy odwiedzili bibliotekę w dniach od 14 do 19 lutego mogli wypożyczyć książkę „w ciemno”, nie znając autora i tytułu, nie kierując się recenzją czy też wyglądem okładki. Wybierali ze specjalnego, walentynkowego zestawu, książkę zapakowaną w papier gazetowy z czerwonymi serduszkami i znakiem zodiaku, który miał ułatwić wybór lektury. Nie były to tylko klasyczne romanse, ale także powieści obyczajowe, historyczne, kryminały, biografie. Można było również wziąć udział w „Walentynkowym quizie”.

Walentynkowa akcja spotkała się po raz kolejny z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony uczestników. Czytelnicy nie kryli pozytywnego zaskoczenia i z zaintrygowaniem brali zapakowane książki. Być może niektórzy mieli szansę trafić na powieść, po którą by nie sięgnęli.

Dziękujemy uczestnikom czytelniczej akcji „Randka w ciemno z książką” za wspólną zabawę w dobrym nastroju i za aktywne uczestnictwo w takiej formie popularyzowania czytelnictwa.

Dziękujemy Helence, Amelce, Gabrielowi i ich mamie Pani Beacie za niezawodny udział w naszej akcji i za wyrażenie zgody na pamiątkowe zdjęcie z wydarzenia.

I oczywiście do zobaczenia za rok!

Źródło: Biblioteka Publiczna Gminy Witonia