– „Potencjał obszarów wiejskich szansą rozwoju” – Debata w Gminie Witonia

W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście: przedstawiciele Partii Prawo i Sprawiedliwość – Posłowie na Sejm Piotr Polak i Tadeusz Woźniak, w zastępstwie za Senatora RP Przemysława Błaszczyka w debacie wzięła udział pełniąca obowiązki Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar – Błaszczyk, zastępca dyrektora Ośrodka Doradztwa Rolniczego Włodzimierz Lewandowski, Wójt Gminy Witonia Mirosław Włodarczyk oraz zainteresowani tematem mieszkańcy gminy. Debata wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców gminy, którzy licznie przybyli na spotkanie czynnie w nim uczestnicząc.

Podczas burzliwej debaty poruszono problemy m.in. pogarszającej się sytuacji rolników na rynku warzyw, ujednolicenia zasad przepływu towarów w UE, poszukiwania nowych rynków zbytów, zbyt wysokiego embarga nałożonego na polskie warzywa, nierentownej polityki rolnej, niskich emerytur rolniczych.

Temat rolnictwa jest niezwykle istotny dla gminy dlatego też należy podejmować działania zmierzające do jego rozwoju i modernizacji. Wspólna debata pozwala na przedstawienie pomysłów i programów, które można wykorzystać we Wspólnej Polityce Rolnej.

Autor: Stowarzyszenie „Razem Stworzymy Więcej” 

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...