– Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Szanowni Państwo,
w związku z napływem do Polski, w tym do województwa łódzkiego, obywateli Ukrainy informuję, że:

• osoby przekraczające granicę powinny zgłosić się do punktów recepcyjnych w woj. podkarpackim lub lubelskim – tam otrzymają wszelką pomoc, również w zakresie organizacji zakwaterowania,
  • osoby przekraczające granicę pomijają niestety punkty recepcyjne, dlatego Wojewoda Łódzki uruchomił punkty informacyjne w Łodzi na Dworcu Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska, do których Ukraińcy mogą kierować się z prośbą o pomoc (tel. 42 664-10-81)
  • osoby chcące otrzymać ochronę międzynarodową powinny kontaktować się bezpośrednio z Placówką Straży Granicznej w Łodzi (ul. Maczka 35, tel. 42 689-38-40),
  • osoby chcące otrzymać zezwolenie na pobyt czasowy lub stały powinny kontaktować bezpośrednio się z Wydziałem Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców ŁUW w Łodzi (ul. Piotrkowska 103, tel. 42 664-17-97),
  • w przypadku uzyskania przez Państwa informacji z gmin lub bezpośrednio od Ukraińców nt. potrzeby organizacji zakwaterowania proszę o przekazywanie zgłoszeń do WCZK (42 664-14-10 lub e-mail wczk@lodz.uw.gov.pl) z podaniem danych osoby zgłaszającej (w tym nr telefonu) oraz liczby osób do zakwaterowania.

​Na obszarze Powiatu Łęczyckiego koordynatorem pomocy jest Pan Janusz Mielczarek – Starosta Łęczycki, natomiast bezpośrednią zbiórkę darów organizować będą Burmistrzowie i Wójtowie Gmin. Jeżeli chcecie Państwo pomóc mieszkańcom Ukrainy prosimy o zapoznanie się z informacjami dostępnymi na stronie: https://pomagamukrainie.gov.pl/

[INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...                         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...                         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...                         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...