– PIKNIK HISTORYCZNY W 100. ROCZNICĘ BITWY WARSZAWSKIEJ

W dniu 26 września br. w malowniczo położonym Gledzianówku, odbył się pierwszy „Piknik Historyczny”. Został on zorganizowany z okazji 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej w ramach realizacji zadania projektowego „Śladami Rocznic Historycznych – Bitwa Warszawska 1920″, które dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022. Inscenizację plenerową pt. „Rekonstrukcja Bitwy warszawskiej 1920″, której scenariusz został oparty na prawdziwych faktach i historii ludzi z powiatu łęczyckiego, przygotowało i przedstawiło m.in. Stowarzyszenie Historyczno – Edukacyjne im. 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich. Wydarzeniu towarzyszyła także, wystawa zabytkowych pamiątek i dokumentów z okresu wojny. Uczestnicy pikniku mogli wraz z dziecięcym zespołem działającym przy GOKSiR śpiewać wspólnie pieśni patriotyczne oraz kosztować wielu wypieków i potraw specjalnie przygotowanych na tę okazję przez lokalne Koła Gospodyń.

Realizatorem projektu był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witoni w partnerstwie z Biblioteką Publiczną Gminy Witonia i „Klubem Seniora+” w Witoni. Działanie zostało objęte honorowym patronatem Wójta Gminy Witonia.

Back to top
Województwo Łódzkie Ogrodem Polski : Warsztaty dla mieszkańców z zakresu ogrodnictwa w OSP Witonia. Więcej informacji i rejestracja tutaj. Województwo Łódzkie Ogrodem Polski : Warsztaty dla mieszkańców z zakresu ogrodnictwa w OSP Witonia. Więcej informacji i rejestracja tutaj. Województwo Łódzkie Ogrodem Polski : Warsztaty dla mieszkańców z zakresu ogrodnictwa w OSP Witonia. Więcej informacji i rejestracja tutaj. Województwo Łódzkie Ogrodem Polski : Warsztaty dla mieszkańców z zakresu ogrodnictwa w OSP Witonia. Więcej informacji i rejestracja tutaj.