– Narodowe czytanie w Gminie Witonia

Akcja Narodowego Czytania w Gminie Witonia odbyła się 25.09.2018 r. w siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Witonia. Podczas spotkania czytane były: „Przedwiośnie” S. Żeromskiego oraz wybrane teksty z „Antologii Niepodległości” a także fragmenty z „Dziennika mieszkańca Witoni 1914 – 1918 r.”.

W akcji uczestniczyli zaproszeni goście, w tym przedstawiciele władz samorządowych, rady gminy, dyrektorzy szkoły podstawowej, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, pracownicy samorządowi, nauczyciele, seniorzy oraz młodzież. Uczestnikiem wydarzenia mógł być każdy, kto chciał włączyć się w lokalną odsłonę „Narodowego Czytania”.
Czytanie wybranych fragmentów lektury poprzedziło historyczno-literackie wprowadzenie na temat związku powieści ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości a całości towarzyszyła wystawa pod hasłem „GMINA WITONIA – PAMIĄTKI NASZEJ HISTORII” poświęcona pamięci Ignacego Kamińskiego – posła na Sejm Ustawodawczy 1919 roku, rzeźbiarza ludowego i bajarza z Oraczewa.

Witońska akcja „Narodowego Czytania” została zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną Gminy Witonia przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Witoni. Akcja ta, to także jedno z działań Biblioteki Publicznej Gminy Witonia w ramach projektu „BIBLIOTEKA OTWARTA NA POTRZEBY CZŁOWIEKA” 70. lat w służbie upowszechniania książki i kultury oraz pracy na rzecz lokalnego środowiska.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do zorganizowanego wydarzenia. Mamy nadzieję, że akcja „Narodowego Czytania” w naszej gminie będzie kontynuowana, na stałe wpisując się w życie kulturalne naszej społeczności. 

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...