– Kreatywność w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia

Ostatni kwartał 2021 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia upłynął niezwykle twórczo. Oto co się działo w Bibliotece:

Zakończyliśmy realizację zadania w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0″ Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z przyznanego dofinansowania – 5.000,00 zł. i środków stanowiących wkład własny do czytelników biblioteki trafiło ponad 300 nowości wydawniczych. W tym miejscu warto przypomnieć, że Biblioteka Publiczna Gminy Witonia jest użytkownikiem systemu ACADEMICA – darmowej wypożyczalni, która umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej.