– I Witoński Profilaktyczny Rajd Pieszy za nami …

​W dniu 19 czerwca br. odbył się I Witoński Profilaktyczny Rajd Pieszy, zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Witoni, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witoni, Klub Samopomocy „Stara Szkoła”. Początkowo trasa rajdu miała wynosić 9 km, ale z uwagi na panujący upał została skrócona do 5,5 km. Rajd rozpoczął się o godz. 10.00 z GOKSiR w Witoni, następnie przejściem ulicami Witoni, drogą przez Węglewice do Nędzerzewa. Metą rajdu był Park w Nędzerzewie. Po 1,5 godzinnej wędrówce doszliśmy na miejsce, gdzie czekał już na nas odpoczynek w nowo wybudowanej altance i kiełbaski z grilla. Po posiłku rozegrany został konkurs profilaktyczny „Stop uzależnieniom” w trzech kategoriach wiekowych: dzieci z klas I-III, dzieci z klas IV – VIII i osoby dorosłe. Nagrody główne (upominki i dyplomy) powędrowały do Olgi i Klaudii Florczyk, Mai Kińskiej i p. Emilii Budner. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia i dyplomy za udział w rajdzie. Chętni rajdowicze mieli również okazję popływać łódką po jednym z trzech stawów znajdujących się na terenie parku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za wytrwałość podczas niełatwej wędrówki. Upał, mimo lekkiego wiatru, który dawał chwile wytchnienia doskwierał podczas marszu. Mimo tych niedogodności wszyscy dzielnie pokonywali kolejne kilometry do samej mety. Wszyscy zakończyli rajd cali, zdrowi i w dobrych humorach.

Podsumowanie:

Rajd ukończyły 24 osoby (14 dzieci i 10 dorosłych). Opiekę podczas wędrówki sprawowały: p. Magdalena Kluska, p. Anna Florczyk, p. Zofia Krawczyk i p. Katarzyna Trusińska. Miejsce odpoczynku i kiełbaski z grilla przygotowali: p. Dariusz Kowalczyk i p. Mariusz Jagielski

Rajd finansowany ze środków GKRPA w Witoni.​

Autor: Magdalena Kluska 

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...