– Dożynki 2020 w Gminie Witonia symbolicznie, ale zgodnie z tradycją

W tym roku dożynki miały charakter dożynek Parafialnych. W kościele odbyła się Msza dziękczynna za żniwa i zebrane plony. Przewodniczył jej ks. proboszcz, Zbigniew Łuczak. Z powodu pandemii i panujących obostrzeń, Eucharystia miała bardziej kameralny charakter. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych, radnych, sołtysów oraz mieszkańcy gminy. Chleb z tegorocznych plonów, kosze z winem, miodem i owocami wniesione do kościoła przez Wójta Gminy Witonia Pana Mirosława Włodarczyka, starostów Panią Monikę Tomes oraz Pana Tomasza Gajdowicza, w trakcie Mszy Świętej zostały poświęcone. Wieńce dożynkowe, bukiet kwiatów przygotowały: sołectwo Anusin, sołectwo Gołocice i sołectwo Romartów. Po przyjęciu przez wiernych błogosławieństwa, starostowie dożynek symbolicznie rozdali pokrojony chleb z miodem.

Mamy nadzieję, że kolejny rok pozwoli nam na celebrowanie Dożynek Gminno-Parafialnych w sposób zwyczajowo przyjęty. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Opracowanie: GOKSiR w Witoni

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...