– Dodatek gazowy – nabór wniosków 2023 r.

Jak skorzystać z dodatku gazowego na rok 2023 r.?

Dodatek gazowy 2023 przeznaczony jest dla osób, które zużywają paliwa gazowe do celów grzewczych (gaz ziemny sieciowy). Niestety nie jest przewidziany dla wszystkich. Warunkiem do spełnienia jest kryterium dochodowe, które miało miejsce przy dodatku osłonowym. Dodatek do ogrzewania gazowego 2023 przysługuje osobom, których miesięczne dochody nie przekraczają:

  • 2100 zł – w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego;
  • 1500 zł – w przypadku wieloosobowego gospodarstwa domowego.

Warto zaznaczyć, że dodatek gazowy 2023 będzie miał formę zwrotu kosztów poniesionych na podatek VAT, który od 1 stycznia wrócił do poziomu 23 proc. (w ubiegłym roku za sprawą tarczy antyinflacyjnej wynosił 0 proc.)

Wnioski można składać:

  • elektronicznie, gdzie wniosek opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym; do wniosku można załączyć odwzorowania cyfrowe dokumentów,
  • tradycyjnie w formie papierowej w GOPS w Witoni

Wnioski należy składać od 15 lutego 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...