– Boże Ciało 2023

„Niosąc Eucharystię ulicami i placami, chcemy zanurzyć Chleb, który zstąpił z nieba, w codzienności naszego życia; chcemy, aby Jezus szedł tam, dokąd my idziemy, żył, gdzie my żyjemy.”

Benedykt XVI, 19 VI 2006 r.

Dnia 8 czerwca 2023 roku w Gminie Witonia odbyła się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Witoni. Ponownie mogliśmy wspólnie świętować Boże Ciało w naszej parafii pw. św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Witoni. W Eucharystii wzięli licznie udział parafianie, dzieci komunijne, strażacy z jednostek OSP, orkiestra dęta OSP Witonia oraz przedstawiciele władz Gminy Witonia oraz Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Witoni. Mszę Świętą celebrował ksiądz proboszcz Bogdan Skóra.

Po Eucharystii ulicami Witoni przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem zatrzymując się przy czterech ołtarzach, przy których kapłan odczytywał fragmenty Ewangelii. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to okazja, by celebrować wiarę w Chrystusa, by wyjść na ulice swoich miejscowości i dać temu świadectwo. Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim uczestnikom Eucharystii i procesji: mieszkańcom naszej gminy, orkiestrze dętej OSP w Witoni za oprawę muzyczną uroczystości, strażakom OSP zabezpieczającym ulice, którymi przechodziła procesja, dzieciom komunijnym sypiącym kwiatki oraz parafianom, dzięki którym powstały piękne ołtarze. W tym roku ołtarze zostały przygotowane przez mieszkańców wsi: Nędzerzew Piaski, Krokorczyce, Przyłogi, Nędzerzew Górka, Nędzerzew nad Łąkami, Gledzianówek, Witonia ul. Główna.

Back to top
[KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...