– Zaproszenie na uroczystość patriotyczno-religijną w Głogowcu 17 grudnia

Szanowni Państwo,

w imieniu Pana Tadeusza Woźniaka Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, serdecznie zapraszam na uroczystą patriotyczną Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie. Odbędzie się ona w najbliższą niedzielę 17 grudnia o godz. 12:00. Jest to ostatnie w tym roku nabożeństwo z cyklu Mszy za Ojczyznę, dlatego po nabożeństwie zapraszamy do sali parafialnej przy kościele gdzie zgodnie z Polską tradycją wspólnie podzielimy się opłatkiem, a także będzie można napić się gorącej kawy i herbaty oraz posilić się słodkim poczęstunkiem. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności w odpowiedzi na tę wiadomość lub pod numerem telefonu 518 75 44 88, ponieważ jest w zwyczaju witać przybyłych gości.

Wierni powiatu kutnowskiego postanowili w tym trudnym czasie powrócić do tradycji „Solidarności” z czasów stanu wojennego i modlić się do Pana Boga w intencji Ojczyzny dodając intencję pokoju światowego, w każdą trzecią niedzielę miesiąca w Sanktuarium Matki Bożej, Pani Ziemi Kutnowskiej Matki Cierpiącego Narodu w Głogowcu o godzinie 12:00. Uroczystości zostały wznowione po wybuchu i rozpoczęciu przez Rosję zbrodniczej wojny na Ukrainie, pierwsza msza w tych intencjach odbyła się w 20 marca 2022 roku, a w najbliższą niedzielę spotkamy się po raz dwudziesty drugi.

Na wspólną modlitwę przyjeżdżają liczni goście, w tym przedstawiciele Sejmu, Senatu, rządu i Prezydenta RP, samorządowcy szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, działacze związków zawodowych, partii politycznych i organizacji społecznych, przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji państwowych i samorządowych w tym szkół, OSP, poczty sztandarowe oraz wierni z wielu powiatów.

Uroczystość ma charakter religijno-patriotyczny i zaproszenie skierowane jest także do wszystkich zainteresowanych, dlatego zachęcamy do przekazywania informacji o wydarzeniu dalej.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy, spotkajmy się w Głogowcu.

Janusz Kołodziejski

Dyrektor Biura Poselskiego