– Zaproszenie do wspólnego świętowania!

Szanowni Państwo!
Wójt Gminy Witonia i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoni zapraszają mieszkańców Gminy Witonia w dniu 10 listopada 2022 r. o godz. 11:00 na Plac Witolda Zglenickiego w Witoni do uroczystego podniesienia flagi na maszt oraz do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Uroczyste podniesienie flagi to zwieńczenie projektu ” Pod Biało-Czerwoną”. Wspomniany projekt zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, pod warunkiem zebrania odpowiedniej liczby głosów poparcia. Gmina wypełniła warunki i tym samym mogła złożyć do wojewody wniosek o realizację zadania w Witoni. Wniosek przeszedł pozytywną ocenę i przyznana została gminie dotacja w wysokości 6 500 zł. na sfinansowanie zakupu i postawienie masztu z flagą Polski we wskazanym miejscu.
Opisy wspomnianych akcji w linkach: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu, https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-do-hymnu-2022–zapraszamy-do-wspolnego-odspiewania-hymnu-narodowego.


W dniu 10 listopada 2022 r. o godz. 11:00 na Placu Witolda Zglenickiego w Witoni odbyło się uroczyste podniesienie flagi na maszt oraz wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

Galeria zdjęć

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...