– Zaproszenie do wspólnego świętowania!

Szanowni Państwo!
Wójt Gminy Witonia i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoni zapraszają mieszkańców Gminy Witonia w dniu 10 listopada 2022 r. o godz. 11:00 na Plac Witolda Zglenickiego w Witoni do uroczystego podniesienia flagi na maszt oraz do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Uroczyste podniesienie flagi to zwieńczenie projektu ” Pod Biało-Czerwoną”. Wspomniany projekt zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, pod warunkiem zebrania odpowiedniej liczby głosów poparcia. Gmina wypełniła warunki i tym samym mogła złożyć do wojewody wniosek o realizację zadania w Witoni. Wniosek przeszedł pozytywną ocenę i przyznana została gminie dotacja w wysokości 6 500 zł. na sfinansowanie zakupu i postawienie masztu z flagą Polski we wskazanym miejscu.
Opisy wspomnianych akcji w linkach: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu, https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-do-hymnu-2022–zapraszamy-do-wspolnego-odspiewania-hymnu-narodowego.


W dniu 10 listopada 2022 r. o godz. 11:00 na Placu Witolda Zglenickiego w Witoni odbyło się uroczyste podniesienie flagi na maszt oraz wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

Galeria zdjęć

Back to top
Dożynki 2022 – wideorelacja : Obejrzyj tutaj.         Zaproszenie do wspólnego świętowania! Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Dożynki 2022 – wideorelacja : Obejrzyj tutaj.         Zaproszenie do wspólnego świętowania! Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Dożynki 2022 – wideorelacja : Obejrzyj tutaj.         Zaproszenie do wspólnego świętowania! Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Dożynki 2022 – wideorelacja : Obejrzyj tutaj.         Zaproszenie do wspólnego świętowania! Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...