– Wyniki konkursu „Powstanie styczniowe w oczach młodego pokolenia”

W dniu 16.06.2023 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach realizacji zadania projektowego „Śladami Rocznic Historycznych – Powstanie Styczniowe 1863-1864” przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witoni, Bibliotekę Publiczną Gminy Witonia, „Klub Seniora+” w Witoni.

Główne cele konkursu to:

Przybliżenie wydarzeń powstania styczniowego i jej bohaterów
1) Przypomnienie ważnych dat historycznych.
2) Promowanie postaw patriotycznych i etycznych.
3) Kształtowanie wśród młodzieży, mieszkańców gminy poczucia świadomości narodowej i obywatelskiej.
4) Rozwijanie uzdolnień plastycznych, kreatywności oraz wyobraźni.

Adresatami konkursu byli chętni uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej oraz mieszkańcy Gminy Witonia powyżej 16 r.ż.

Zadaniem uczestników było wykonanie tematycznej pracy plastycznej w formacie od A3 do A2, w  wybraną przez uczestników techniką plastyczną, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów.

Oceny prac dokonało powołane Jury w składzie:

1. Wójt Gminy Witonia – Mirosław Włodarczyk
2. Sekretarz Gminy – Katarzyna Gonera
3. Skarbnik Gminy Witonia – Wioletta Baraniak
4. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Witoni – Monika Karasińska

W konkursie wzięły udział 24 osoby (18 uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz 6 dorosłych mieszkańców gminy). Na ręce organizatorów oddano prace wykonane rozmaitymi, technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Podczas oceny uwagę zwracano na estetykę pracy plastycznej, oryginalność, pomysłowość i wyobraźnię w zakresie przedstawienia tematu, wartość merytoryczną pracy, ilość włożonej pracy
oraz stopień opanowania technik rysunkowych, malarskich i innych.

Laureatami konkursu zostali :

Kategoria: klasy I – III Szkoły Podstawowej

Lp.imię i nazwiskoklasanumer pracymiejsce
1Olga FlorczykIII17I miejsce Nagroda Wójta Gminy Witonia
2Aleksandra GajdowiczI B18II miejsce

Kategoria: klasy IV – VIII Szkoły Podstawowej

Lp.imię i nazwiskoklasanumer pracymiejsce
1Aleksandra BawejVII A1 
2Julia SzczęsnaVII A2 
3Aleksandra WysockaVII B3 
4Anna TomesV A4II miejsce
5Julia DomańskaV B5 
6Klaudia FlorczykV B6 
7Anna KowalskaVI7 
8Natalia SzulczewskaV B8 
9Maja KińskaVII B9 
10Milena JózwiakVII B10 
11Roksana JabłońskaVI11 
12Oliwia KłudczyńskaV A12 
13Maria KłosińskaVII A13I miejsce
14Natalia StańczykVII B14III miejsce Nagroda Wójta Gminy Witonia
15Bartłomiej StańczykIV15 
16Hanna GajdowiczIV16 

Kategoria: mieszkańcy Gminy Witonia powyżej 16 r.ż 

Lp.imię i nazwiskonumer pracymiejsce
1Anna Walczak19 
2Maria Katarzyńska20 
3Paweł Jabłoński21 
4Halina Matusiak22III miejsce
5Marzena Kozanecka23I miejsce Nagroda Wójta Gminy Witonia
6Dorota Andrzejczak24II miejsce

Dofinansowano ze środków finansowych Biura “Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego ”Powstanie Styczniowe 1863-1864”

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...