– Wieczór kolęd i pastorałek

Jeśli choć raz, w dzieciństwie, kolęda zapadnie w duszę Polaka, towarzyszyć mu będzie zawsze i wszędzie, oderwie go od nędzy i codziennej szarości, przeniesie w inne światy, na obczyźnie da wrażenie ojczyzny.

Hanna Szymanderska

Święta Bożego Narodzenia jest to magiczny czas, w którym wszyscy się spotykamy w gronie rodzinnym. Zasiadamy do wspólnej kolacji oraz śpiewamy kolędy aby uczcić narodzenie Dzieciatka Jezus.

Chcąc kultywować najpiękniejszą tradycję świąteczną w dniu 8 grudnia 2023 roku, odbył się już po raz kolejny „Wieczór kolęd i pastorałek” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witoni oraz Klub Samopomocy „Stara Szkoła” w Witoni.

Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Podczas wspólnego śpiewania, zgromadzeni goście, seniorzy, dzieci oraz rodzice mogli wspólnie śpiewać najbardziej znane, popularne kolędy i pastorałki. 

Wieczór rozpoczęliśmy tanecznie od występu Dziecięcego Zespołu „Witonianek”. Zespół zaprezentował świąteczny układ taneczny „Oto dziś narodziła się miłość”

Kolejno zaprezentowali się:

Dziecięcy Zespół „Witonianki” zaśpiewał pastorałkę „ W drodze do stajenki”

Oliwia Cybulska zaśpiewała  kolędę „Przybieżeli do Betlejem”

Klub Samopomocy „Stara Szkoła” – zaśpiewali pastorałkę  „Pójdzmy wszyscy do stajenki” oraz kolędę „ Dzisiaj w Betlejem”

Magdalena Kachelska „Oj Maluśki, Maluski….”

Paweł Jabłoński „ Lulajże Jezuniu”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Witoni – „Merry Christmas everyone” polska wersja z repertuaru Krzysztofa Krawczyka oraz „ Świeć gwiazdeczko mała świeć”,

Zespół „Witonianki” – „Wsród nocnej ciszy”

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski zaśpiewały pastorałkę „Kolędnicy Wędrownicy”

Klub Seniora + „Pastorałka od serca do ucha” oraz „Do szopy”. Z ramienia Klubu wystąpił kwartet w „Kolędzie dla nieobecnych”

Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni „Lulaj, że Jezuniu”

Przedstawiciele Radnych Gminy Witonia – „Gdy się Chrystus rodzi”

Pan Wójt Gminy Witonia wraz z pracownikami Urzędu Gminy – „W żłobie leży” oraz „A wczoraj z wieczora”

Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Witońskiej- „Jezus Malusieńki”

KGW Romartów – „Mędrcy Świata”

KGW Anusin – „Szła kolęda na grudniową”

Przedstawiciel Gabinetu Rehabilitacyjnego Almedica- Anna Kaczorowska – „Mario czy Ty wiesz”

Ksiądz Proboszcz Parafii Witonia- Bogdan Skóra- kolęda Adeste fideles

Po części artystycznej uczestnicy wieczoru delektowali się świątecznymi wypiekami.

Wieczór niewątpliwie wprowadził wszystkich w atmosferę świąt. A usłyszane kolędy i pastorałki były inspiracją i zachętą do wspólnego kolędowania w rodzinnym gronie.

Dziękujemy wszystkim jednostkom i instytucjom za zaangażowanie i aktywny udział w kolędowaniu. Dzięki Państwu ten wieczór był wyjątkowy.

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...