– W niektórych naborach liczy się kolejność złożenia wniosku

Szanowni Państwo!

W związku z tym iż jest bardzo dużo naborów na wnioski proszę dokładnie przeczytać poniższe informacje. Wnioski, które składa się bezpośrednio w Biurze Powiatowym w ARiMR wypełniacie Państwo sami – wnioski są dostępne w ARiMR w Łęczycy. Należy mieć ze sobą numer gospodarstwa i numer PESEL. UWAGA! Należy ze sobą zabrać kopie oraz oryginały faktur. ARiMR nie kseruje dokumentów.

                                                                            Beata Kurzyńska ŁODR tel.517738865

Wsparcie dla producentów zbóż, roślin oleistych i gryki – sprawdź, jak i do kiedy złożyć wniosek

Jaka roślinaKiedy sprzedanaWniosek o pomoc:
gdzie złożyćdo kiedy złożyć
pszenica, kukurydza, gryka1 grudnia 2022 r. – 14 kwietnia
2023 r.
biuro powiatowe ARiMR ŁĘCZYCA30 czerwca
2023 r.
pszenica, gryka – UWAGA LICZY SIĘ KOLEJNOŚĆ PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW!!!15 kwietnia –
30 czerwca
2023 r.
biuro powiatowe ARiMR  ŁĘCZYCA31 lipca
2023 r.
kukurydza15 kwietnia –
30 czerwca
2023 r.
Platforma Usług Elektronicznych ARiMR – TYLKO DROGĄ INTERNETOWĄ  14 lipca
2023 r.
żyto, jęczmień, owies, pszenżyto, mieszanka zbożowa, rzepak, rzepik1 grudnia 2022 r. – 30 czerwca
2023 r.
    
  • Dopłaty do nawozów termin składania wniosków 12.06.2023 – 14.07.2023 – złożyć należy wniosek w Biurze Powiatowym ARiMR w Łęczycy – wniosek dostępny w ARiMR – należy mieć ze sobą ksero faktur

Pomoc przeznaczona jest na dofinansowanie zakupu nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez dokonanych w okresie od 16 maja 2022 r. do 31 marca 2023 r.

UWAGA! najpierw trzeba złożyć wniosek o przyznanie płatności obszarowych – przypominam wnioski składa się w tym roku do 30 czerwca

  • Dopłaty do materiału siewnego  – termin składania wniosków –25.05.2023 – 25.06.2023 złożyć należy wniosek w Biurze Powiatowym ARiMR w Łęczycy

Agencja prowadzi nabór wniosków o  przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego  kwalifikowanego (zboża, strączkowe, ziemniaki).

  • Od 5 czerwca do 5 lipca 2023 r. można składać wnioski na zakup nowego silosu oraz stanowiących jego integralną część urządzeń lub elementów wyposażenia, np. wentylatorów czy oprogramowania. Wsparcie dotyczy także montażu i transportu.

O środki finansowe  mogą starać  się rolnicy, którym w 2022 roku przyznano płatności bezpośrednie. Ważne, by mieli prawo do dysponowania nieruchomością, na której planują zrealizować inwestycję.

Dofinansowanie, w formie refundacji, standardowo wyniesie do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, a 60 proc. jeśli chodzi o młodych rolników. Natomiast limit pomocy to, co do zasady, 50 tys. zł, a dla gospodarzy do 40. roku życia (urodzonych po dniu 31.12.1982r.) – 60 tys. zł.

Wnioski są przyjmowane za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR. Do wniosku dołącza się co najmniej 1 ofertę

  • Od 5 czerwca do 5 lipca 2023 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje także wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych”  – są to jeszcze fundusze z PROW 2014-2020.

 W przypadku inwestycji związanej bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich, w tym ich wyposażaniem, lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie, w tym ich wyposażaniem, lub budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach można uzyskać 600 tys. zwrotu natomiast w przypadku zakupu maszyn można ubiegać się o max zwrot 250 tys. zł. Wnioski składa się w wersji papierowej do ARiMR do Łodzi.

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...