– „Rytuały, obrzędy, święta. Od czasów słowiańskich po wiek XX” „Leonard J. Pełka

Książka „Rytuały, obrzędy, święta. Od czasów słowiańskich po wiek XX” to bogaty zbiór opowieści o obyczajowości naszych babć i dziadków. Dzięki jej autorowi poznasz rodzime zwyczaje domowe, które przetrwały niejednokrotnie od czasów Prasłowian do współczesności. Leonard Pełka opisuje narodziny i ewolucję tradycyjnych rytuałów oraz przybliża czytelnikowi ich funkcję. Sięga zarówno do zwyczajów kultywowanych przez chłopstwo, jak i szlachtę oraz mieszkańców miast.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/rytualy-obrzedy-swieta-od-czasow-slowianskich-po-wiek-xx-leonard-j-pelka-p-1669088.html?q=rytua%b3y%2c+obrz%eady%2c+%b6wi%eata.+od+czas%f3w+s%b3owia%f1skich+po+wiek+xx&sgtype=prodonecol