– Przyłącz się do tej akcji „Serca”

„Serca” na plastikowe nakrętki, zagościły w całej Polsce na dobre. Dzięki nim mamy możliwość pomocy w finansowaniu leczenia i rehabilitacji dzieci. Mieszkańcy Naszej Gminy również mają możliwość przyłączenia się do tej akcji dzięki ogromnym sercom i empatii naszych mieszkańców. Wykonania Naszego „serca” podjęli się Przewodniczący Rady Gminy Pan Dariusz Kowalczyk, Sołtys Anusina Pan Wiesław Ratajczyk wraz mieszkańcami Panem Marcelem Kuźnickim i Panem Janem Sobczykiem. Wspólna, ciężka praca Panów przyniosła wspaniałe efekty. Wiele wskazuje na to, że od przyszłego roku nie będziemy mieli możliwości pomocy w finansowaniu leczenia i rehabilitacji dzieci. Za sprawą unijnej dyrektywy, która została wprowadzona do polskich przepisów ustawą z 9 marca 2023 r. o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw, do połowy 2024 roku wszystkie plastikowe nakrętki w całej UE powinny być fabrycznie przytwierdzone do opakowania od napoju. Dlatego zachęcamy do wrzucania plastikowych nakrętek do naszego „serca”. Zostało nam niewiele czasu na to, by móc w ten sposób udzielić pomocy chorym i potrzebującym rehabilitacji dzieciom.

Warto pomagać!

#GminaWitoniaPomaga

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...