– „Pocztówka z wakacji”, „Z książką na wakacjach” – finał konkursów Biblioteki

Podczas lokalnej odsłony Narodowego Czytania, tj. 23 września 2022 r.  miało miejsce podsumowanie konkursów, które w czasie wakacji ogłosiła Biblioteka Publiczna Gminy Witonia.

Konkursy miały przede wszystkim na celu: promowanie czytelnictwa, zachęcanie mieszkańców gminy Witonia do spędzania wakacyjnego czasu z książką, prezentację ich talentów plastycznych i fotograficznych a także popularyzację wiedzy o ciekawych miejscach w najbliższej okolicy, w Polsce i za granicą.

Zgodnie z regulaminami Konkursów, powołana przez Organizatora Komisja konkursowa w dniu 1 września 2022 r. dokonała oceny zarówno prac plastycznych, jak i zdjęć pod względem estetycznym, zgodności z tematyką a także wzięła pod uwagę pomysłowość i kreatywność autorów.

Na konkurs plastyczny „Pocztówka z wakacji”  napłynęły prace w kategoriach wiekowych: 4-6 lat ( 3 prace), 9-12 lat (4 prace), w wieku 13 lat (2 prace). W konkursie plastycznym łącznie wzięło udział 9 osób. Decyzją Komisji przyznano  trzy wyróżnienia oraz jedną nagrodę (bez uwzględniania kategorii wiekowych).

Nagrodę otrzymał Nikodem Fus za pracę pt. „Wakacyjny odpoczynek w Kołobrzegu”.

Wyróżnienia otrzymali:

Filip Kudlicki – praca pt. „Termy -chlup do ciepłej wody”

Bartłomiej Stańczyk – praca pt. „Nurkowanie w morzu”

Natalia Stańczyk – praca pt. „Wspomnienie znad morza”

Uczestnikami konkursu byli także:

Alicja Szulczewska – praca pt. „Wakacje”

Helena Godlewska  – praca pt. „Zamek Książ”

Natalia Szulczewska  – praca pt. „Żaglówka”

Julian Kudlicki – praca pt. „Kąpiel słoni w Orientarium w Łodzi”

Aleksandra Wysocka – praca pt. „Pocztówka z Mazur”

Na konkurs fotograficzny „Z książką na wakacjach” wpłynęło 7 prac w kategoriach wiekowych: 9-11 lat (4 prace), 13-14 lat (3 prace).

W tym konkursie Komisja przyznała również trzy wyróżnienia i jedną nagrodę (bez uwzględniania kategorii wiekowych).

Nagrodę otrzymała Amelia Godlewska,

zaś wyróżnienia powędrowały do: Bartłomieja Stańczyka, Gabriela Godlewskiego, Aleksandry Wysockiej.

Uczestnikami konkursu byli także: Nikodem Fus, Natalia Stańczyk, Mateusz Antczak.

Zwycięzcy, wyróżnieni i uczestnicy obydwu konkursów otrzymali dyplomy a także nagrody w postaci gier edukacyjnych, książek i słodkości.

Najbardziej cieszy fakt, że dzieci i młodzież wzrastają w bliskim kontakcie z literaturą, a także mają w sobie ogromną wrażliwość na piękno otaczającej nas przyrody. Pokazują nam cząstkę siebie, pozwalają zajrzeć do środka swojego świata i się nim zachwycić.  To zasługa głównie domu rodzinnego i najbliższego otoczenia.  

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Witonia serdecznie dziękuje uczestnikom i ich  rodzicom za zaangażowanie w konkurs i wszelkie działania biblioteki. Słowa podziękowania kieruje do członków Komisji konkursowej za merytoryczną i obiektywną ocenę nadesłanych prac.

Przypominamy, że prace konkursowe zostały wyeksponowane na Dożynkach Gminno-Parafialnych w dniu 4 września br. W chwili obecnej prezentowane są w ramach wystawy pokonkursowej w lokalu Biblioteki Publicznej Gminy Witonia.

Zapraszamy do odwiedzin Biblioteki.

Back to top
[INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...                         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...                         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...                         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...