– Plenerowa Droga Krzyżowa Narodu Polskiego w Głogowcu

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów, a szczególnie Ks. Piotra Kalisiaka, pragniemy poinformować i jednocześnie zaprosić wszystkich chętnych na wydarzenie patriotyczno-religijne. W dniu 16 lutego 2024 r., zgodnie z wieloletnią tradycją, w pierwszy piątek Wielkiego Postu, w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu k/ Kutna, o godz. 16.00 odprawiona zostanie Msza Święta, po której ruszymy plenerową Drogą Krzyżowa Narodu Polskiego.

Podczas nabożeństwa będziemy modlić się w intencjach Ojczyzny rozważając mękę Chrystusa, symbolicznie wpisaną w dzieje Polski.

Dziś, w czasach w których zmagamy się z przeróżnymi zagrożeniami, Droga Krzyżowa Narodu Polskiego jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich patriotów, którzy pragną modlić się w intencji Ojczyzny oraz nieść przesłanie solidarności z przeszłymi i przyszłymi pokoleniami w duchu wartości religijnych i niepodległościowych. Ta symboliczna Droga Krzyżowa to niezwykle ważne, historyczne wydarzenie dla mieszkańców całej Ziemi Kutnowskiej oraz wszystkich miejsc skąd przybywają pielgrzymi do Maryi – Pani Ziemi Kutnowskiej i Matki cierpiącego Narodu.

„Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Nie siedźmy w domach przed telewizorami, przybądźmy do Głogowca. Wspólnie módlmy się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Spotkajmy się z Panem Bogiem i z drugim człowiekiem.”

Zachęcamy do zabrania flag państwowych, krzyży oraz innych przedmiotów o charakterze patriotycznym i religijnym. Po nabożeństwie dla uczestników przewidziany jest poczęstunek oraz ciepłe napoje w sali parafialnej. 

PS. W załączeniu przesyłam plakat oraz kilka zdjęć z poprzednich lat.

Z poważaniem

Tadeusz Woźniak 

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

——————————–

Biuro Poselskie Posła Tadeusza Woźniaka

Plac Wolności 14 lok. 25

99-300 Kutno

Tel. 24 253 78 71

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...