– Pierwszy Dzień Wiosny – Dzień Wagarowicza

Dziś 21 marca, czyli długo wyczekiwany pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Dla każdego ucznia
to ważna data, bo od lat dzień ten nazywany jest potocznie – Dniem Wagarowicza.
Seniorzy, nauczeni życiowym doświadczeniem, wiedzą, że wagarowanie nie jest najlepszym rozwiązaniem dla dzieci, młodzieży, ale i dla dorosłych. Postanowiliśmy zatem umilić dzieciom ten wyjątkowy dzień, by nie musiały spędzić go w szkolnej ławce, ale… też nie na wagarach, za to z nami – KLUBEM SENIORA, w miłej atmosferze, przy upieczonych wczoraj przez członków Klubu ciasteczkach,
w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia. Zaprosiliśmy pierwszaki wraz z wychowawczynią ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski na „Głośne Czytanie – Babcie i Dziadkowie czytają dzieciom”. Grupa Seniorów przygotowała tekst mało znanego, ale niezwykle zabawnego i pouczającego utworu Ireny Tuwim pt.: „MAREK WAGAREK”.
Serdecznie dziękujemy Bibliotece Publicznej Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego za współorganizację wydarzenia oraz wychowawczyni Klasy I p. Ewie Zduńczyk ze Szkoły Podstawowej w Witoni, za przybycie z dziećmi i umożliwienie łączenia pokoleń we wspólnych wydarzeniach na terenie naszej Gminy. Szczególne podziękowania należą się jednak dzieciom, za pięknie zaśpiewaną piosenkę o powitaniu wiosny, ale i za to, że wybrały spędzenie wspólnego czasu z nami, zamiast wagarować, jak Marek z poznanej dziś bajeczki 🙂
Poniżej prezentujemy nagranie z występu. Zachęcamy do wspólnego obejrzenia filmu, szczególnie w towarzystwie dzieci.

PIĘKNEJ WIOSNY bez wagarów, życzy KLUB SENIORA +

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...