– „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – lokalna odsłona Narodowego Czytania w Gminie Witonia 2023

„(…) Szczęście wywyższa, szczęście poniża, wszystko na świecie czasowe i przemijające… każda rzecz by woda przepływa, by liść na drzewie żółknie i gnije…”.

W piątkowe popołudnie, 23 września 2023 roku,  już po raz piąty Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego, „Klub Seniora+” w Witoni i  Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witoni pod honorowym patronatem Wójta Gminy Witonia p. Mirosława Włodarczyka zorganizowały lokalną odsłonę Narodowego Czytania w Gminie Witonia.

Do tegorocznej akcji Narodowego Czytania organizatorom wydarzenia swój udział zgłosiło 17 osób, które dokonały samodzielnego wyboru tekstów czytanej w tym roku lektury.

Fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” czytali:

– p. Katarzyna Gonera – Sekretarz Gminy Witonia

– p. Agnieszka Prawda – radna Gminy Witonia

– p. Magdalena Kachelska – uczestnik Klubu Samopomocy „Stara Szkoła” w Witoni

– uczennice Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni: Klaudia Florczyk, Amelia Godlewska, Julia Stawińska

– państwo Beata i Arkadiusz Godlewscy

– pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Witoni: p. Maria Siermińska,  p. Paulina Osiecka, p. Aneta Woźniak, p. Izabela Studzińska-Woźniak, p. Magdalena Adamczyk, p. Daria Lewandowska

– p. Justyna Pierzgalska pracownik Urzędu Gminy w Witoni

– p. Aneta Staniaszek

– p. Dariusz Kowalczyk – przewodniczący Rady Gminy Witonia.

Bohaterowie Lokalnej odsłony Narodowego Czytania 2023  a więc wszyscy czytający, wspaniale poradzili się z niełatwym tekstem dzieła Elizy Orzeszkowej. Dodatkowo elementami strojów zaakcentowali klimat epoki, którą pisarka przedstawia na łamach swojej powieści.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w kolejną edycję lokalnej odsłony Narodowego Czytania w Gminie Witonia oraz wszystkim, którzy sprawili, że wydarzenie miało niezwykłą oprawę w postaci wspaniałej dekoracji, nagłośnienia i obsługi fotograficznej. Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas wydarzenia.

Podczas lokalnej odsłony Narodowego Czytania dokonano podsumowania konkursu „Krzyżówka”.

Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego, a jego celem było:

  1. Uczczenie 140. rocznicy urodzin Ignacego Kamińskiego.
  2. Upowszechnienie wiedzy o życiu i działalności Ignacego Kamińskiego.
  3. Pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa.

Laureatami konkursu wyłonionymi w drodze losowania zostali: Anna Zawalska, Marzena Kozanecka, Martyna Krupa. Gratulujemy! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej aktywności bibliotecznej.

Poniżej pierwsza odsłona fotogalerii.

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...