– Jubileusz Diamentowych i Złotych Godów w Gminie Witonia

„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce
i przenieść ją przez całe życie”.

                                                                                                                A. Bekante

Te piękne słowa wiersza Auguste Bekante, głęboko do serca wzięły sobie cztery pary małżeńskie, które w dniu 17 listopada 2022 roku, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Witoni, obchodziły Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego –  Diamentowe i Złote Gody.

Jubileusz Diamentowych Godów świętowali Państwo Wanda i Leon Sławińscy zamieszkali w Witoni.

Jubileusz Złotych Godów obchodzili:

    Państwo Wiesława i Marian Domańscy zamieszkali w Kucharach,

    Państwo Anna i Marian Piotrowscy zamieszkali w  Kucharach,

    Państwo Barbara i Henryk Stolińscy zamieszkali w Gledzianowie.

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu  Stanu Cywilnego w Witoni – Halina Wasiak. Zwracając się do Jubilatów podkreśliła, iż Diamentowe i  Złote Gody to wyjątkowe święto dla par małżeńskich, które przez życie od dziesiątek lat idą wspólnie, będąc dla siebie wsparciem, pociechą i bratnią duszą. Dodała, że Państwo
i społeczeństwo zainteresowane jest tym, aby w swojej społeczności, obok ludzi młodych i czynnych zawodowo dostrzegać również Czcigodnych Jubilatów, szczególnie tych, którzy  swoim postępowaniem przyczynili się do trwałości małżeństwa i rodziny. Podziękowała Diamentowym i Złotym Jubilatom za dotrzymanie złożonego przed laty  przyrzeczenia małżeńskiego mimo wielu złożonych zdarzeń losowych.
W dalszej kolejności Jubilaci wypowiedzieli,  kierując względem siebie, słowa podziękowania za wspólnie przeżyte lata, jednocześnie przyrzekając, że uczynią wszystko,  aby ich małżeństwo było nadal szczęśliwe i trwałe.  Następnie aktu dekoracji Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Wójt Gminy Witonia – Mirosław Włodarczyk  który, podkreślił, iż odznaczenie Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest przypieczętowaniem prawdy o wzorze małżeństwa Szanownych Jubilatów
a równocześnie wyrazem nadziei, że nadal będą oni służyć swoim przykładem
i doświadczeniem dla dobra przyszłych pokoleń. Po tym nastąpiły gratulacje. Wraz
z Wójtem Gminy Witonia gratulacje i życzenia składali Przewodniczący Rady Gminy Witonia – Dariusz Kowalczyk oraz kierownik USC. Gorące życzenia długich lat wspólnego życia, zdrowia oraz radości w gronie rodziny dopełniły kwiaty,  okolicznościowe dyplomy i upominki.

Było to niezwykłe i wzruszające  wydarzenie dla samych Jubilatów, ale też ich rodzin – dzieci, wnuków, którzy tego dnia licznie towarzyszyli im w ich święcie. Po oficjalnej części uroczystości wzniesiono toast i odśpiewano tradycyjne sto lat. W miłej atmosferze, przy jubileuszowym torcie, wspominano przeszłość i koleje losu, jakie przyszło Jubilatom przeżyć.

         Z okazji Diamentowych i Złotych Godów pragniemy złożyć Państwu jeszcze raz z serca płynące gratulacje i życzenia. Życzymy wielu wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności, spokoju i życzliwości ludzkiej, a także tego byście doczekali wspólnie kolejnych pięknych Jubileuszy. Niech ten jubileusz i następne będą przykładem dla przyszłych pokoleń.


            Składamy serdeczne podziękowania parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tego szczególnego dnia.

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...