– Jubileusz Diamentowych i Złotych Godów w Gminie Witonia

„Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile lecz po czasie jej trwania”

Robert Paulet

Ślub to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu dwojga ludzi, którzy chcą ze sobą przejść wspólną drogę życia. Sakramentalne „tak” oraz obrączki ślubne symbolicznie nałożone na palce, rozpoczynają tą przepiękną historię. I choć zdarza się, że niektóre z małżeństw nie przetrwają próby czasu, to zdecydowana większość świętuje kolejną rocznicę ślubu. Każda rocznica ślubu jest wyjątkowa i tak też powinna być traktowana przez małżonków, a im dłuższy czas trwania małżeństwa, tym więź i uczucie dojrzalsze i coraz trwalsze. W dniu 25 października 2023 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Witoni mieliśmy ogromną przyjemność przeżycia szczególnej rocznicy ślubu – Jubileuszu Diamentowych i Złotych Godów mieszkańców naszej gminy.

Jubileusz Diamentowych Godów – świętowali Państwo:

Maria i Jan Jabłońscy zamieszkali w Józefowie

Janina i Zdzisław Karpiakowie zamieszkali w Anusinie.

           Jubileusz Złotych Godów obchodzili Państwo:

Czesława i Janusz Besztakowie zamieszkali w Kucharach,

Grażyna i Zygmunt Durysowie zamieszkali w  Witoni,

Wanda i Czesław Krukowscy zamieszkali w Romartowie,

Danuta i Adam Łęccy zamieszkali w Gledzianowie,

Apolonia i Jerzy Peckowie zamieszkali w Witoni,

Teresa i Mirosław Tomesowie zamieszkali w Oraczewie.

            Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu  Stanu Cywilnego w Witoni – Halina Wasiak, która zwracając się do Jubilatów podkreśliła, iż Diamentowe i  Złote Gody to wyjątkowe święto dla par małżeńskich, które przez życie od dziesiątek lat idą wspólnie, będąc dla siebie wsparciem, pociechą i bratnią duszą. Dodała, że Państwo
i społeczeństwo zainteresowane jest tym, by w swojej społeczności, obok ludzi młodych i czynnych zawodowo dostrzegać również Czcigodnych Jubilatów, szczególnie tych, którzy swoim postępowaniem przyczynili się do trwałości małżeństwa i rodziny. Podziękowała Diamentowym i Złotym Jubilatom za dotrzymanie złożonego przed laty  przyrzeczenia małżeńskiego. W dalszej kolejności Jubilaci wypowiedzieli,  kierując względem siebie, słowa podziękowania za wspólnie przeżyte lata, jednocześnie przyrzekając, że uczynią wszystko,  aby ich małżeństwo było nadal szczęśliwe i trwałe. Po tym nastąpiło uhonorowanie Diamentowych Jubilatów Państwa Marię i Jana Jabłońskich   oraz Państwa Janinę i Zdzisława Karpiaków listami gratulacyjnymi, kwiatami i upominkami. Następnie aktu dekoracji specjalnymi medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczono Złotych Jubilatów. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Witonia – Mirosław Włodarczyk. Włodarz gminy gratulował parom i życzył im kolejnych lat w miłości, zdrowiu, zgodzie i wzajemnym szacunku. Podkreślił, iż tak piękny jubileusz jest najlepszym świadectwem dochowania przysięgi małżeńskiej, najlepszym dowodem na szczególne uczucie, a także wzajemny szacunek.  Po tym nastąpiły gratulacje. Wraz z Wójtem Gminy Witonia gratulacje i życzenia składali Przewodniczący Rady Gminy Witonia – Dariusz Kowalczyk, Sekretarz Gminy Witonia – Katarzyna Gonera oraz kierownik USC. Gorące życzenia długich lat wspólnego życia, zdrowia oraz radości w gronie rodziny dopełniły kwiaty,  okolicznościowe dyplomy i upominki.

Było to niezwykłe i wzruszające  wydarzenie dla samych Jubilatów, ale też ich rodzin – dzieci, wnuków oraz przyjaciół, którzy tego dnia towarzyszyli im w ich święcie. Po oficjalnej części uroczystości wzniesiono toast i odśpiewano tradycyjne sto lat. W miłej atmosferze, przy jubileuszowym torcie, wspominano przeszłość i koleje losu, jakie przyszło Jubilatom przeżyć.

         Z okazji Diamentowych i Złotych Godów pragniemy złożyć Państwu jeszcze raz z serca płynące gratulacje i życzenia. Niech każdy kolejny dzień Waszego życia będzie dla Was pomyślny i szczęśliwy, pełen miłości, wiary i ufności.

            Składamy serdeczne podziękowania parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tego szczególnego dnia.

Urząd Stanu Cywilnego w Witoni prosi wszystkich małżonków obchodzących w przyszłym roku (2024)  jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego do zgłoszenia tego faktu do Urzędu Stanu Cywilnego w Witoni. Ułatwi to terminowe wystąpienie o przyznanie medali do Kancelarii Prezydenta RP.

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...