– Jubileusz 100-lecia urodzin

To wyjątkowa i piękna uroczystość, która nie zdarza się często.  Sto lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. Tego niesamowitego daru doświadczyła mieszkanka naszej gminy Pani Stanisława Szczech z miejscowości Kuchary, która w dniu 28 lipca 2022r. obchodziła swoje 100 urodziny.

            W tym wyjątkowym dniu Dostojną Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Witonia Pan Mirosław Włodarczyk, który w imieniu własnym oraz całej społeczności gminy złożył najserdeczniejsze życzenia, wręczył upominek dyplom gratulacyjny oraz kosz ze słodkościami.

            Wójt podkreślił,  że Ten Jubileusz to wielka duma dla mieszkańców oraz władz samorządowych Gminy Witonia a życzenia, kwiaty i upominki są wyrazem głębokiego szacunku dla Jubilatki za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat życia.

            Z życzeniami długich lat życia, szczęścia, spokoju i wszelkiej pomyślności dołączyła także kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Witoni Pani Halina Wasiak.

            Uroczystość 100-lecia przebiegała w wyjątkowo serdecznej i rodzinnej atmosferze w otoczeniu najbliższej rodziny a dopełnieniem tej niecodziennej uroczystości był specjalnie na tę okazję przygotowany tort urodzinowy i wzniesienie toastu za zdrowie Jubilatki, podczas którego odśpiewano ,,200 lat”.

            Jubilatka cieszy się w miarę dobrym zdrowiem. Wiele w życiu przeżyła i na własne oczy widziała zmiany zachodzące na przestrzeni wieku. 

            Pani Stanisława Szczech z domu Marczak urodziła się 28 lipca 1922r. w miejscowości Chodów. Lata młodości, okupacji spędziła w Łodzi. W okresie powojennym pracowała w Łodzi w  zakładach przemysłu odzieżowego jako kreślarz, rymarz, cholewkarka. W 1954r. wraz z mężem i dziećmi zamieszkała w Rybitwach. Tutaj zajęli się prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego. Mąż zmarł w 1968 roku. Po jego śmierci Pani Stanisława nadal prowadziła gospodarstwo aż do czasu przejścia na emeryturę.

            Jubilatka ma 5 dzieci – dwóch   synów i trzy córki. Doczekała się 12 wnuków, 18 prawnuków oraz  4 praprawnuków.

            Aktualnie mieszka w Kucharach  i pozostaje pod troskliwą opieką córki Pani Wacławy Cybulskiej i jej rodziny.

            Szanownej Jubilatce życzymy dużo zdrowia i jeszcze wielu lat zasłużonego odpoczynku w otoczeniu rodziny. Niech każda chwila będzie źródłem szczęścia, niech upływa w spokoju i dobrym samopoczuciu.

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...