– Dyskusyjny Klub Książki powraca do spotkań

Po pandemicznej przerwie Biblioteka Publiczna Gminy Witonia wraca do swoich standardowych działań promujących czytelnictwo.

Dnia 10 czerwca 2022 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem tematem przewodnim dyskusji były życiorysy dwóch wybitnych Polek, patronek roku 2022 tj. Marii Konopnickiej i Wandy Rutkiewicz. W roku 2022 przypada 180 rocznica urodzin Marii Konopnickiej wybitnej pisarki, poetki i publicystki tworzącej na przełomie XIX i XX wieku, zaś w przypadku Wandy Rutkiewicz, ikony światowego himalaizmu i niedoścignionego wzoru dla kolejnych pokoleń wspinających się kobiet, obchodzimy 30 rocznicę jej tragicznej śmierci.

Zachęcamy do przeczytania biografii znajdujących się w zbiorach biblioteki poświęconych tym nietuzinkowym kobietom. Żyły w innych epokach, były różne, ale łączy je wspólny mianownik: każda z nich miała odwagę żyć po swojemu.

O kolejnych spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki przy Bibliotece Publicznej Gminy Witonia będziemy na bieżąco Państwa  informować. Klub ma charakter otwarty i każdy,  kto chce może powiększyć grono  literackich dyskutantów a także spędzić wolny czas w miłej „słodko-intelektualnej atmosferze”.

Lekturą następnego spotkania DKK jest książka pt. „Prowadził nas los” autorstwa  Kingi Choszcz i Radosława Siudy. Książki dostępne są w bibliotece.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Plakat promujący spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki
Back to top
Ptasia grypa w miejscowości Prądzew Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Informujemy iż 17 stycznia 2023 roku minął termin płatności 4 raty za odpady komunalne         Ptasia grypa w miejscowości Prądzew Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Informujemy iż 17 stycznia 2023 roku minął termin płatności 4 raty za odpady komunalne         Ptasia grypa w miejscowości Prądzew Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Informujemy iż 17 stycznia 2023 roku minął termin płatności 4 raty za odpady komunalne         Ptasia grypa w miejscowości Prądzew Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Informujemy iż 17 stycznia 2023 roku minął termin płatności 4 raty za odpady komunalne