– Czytanie kluczem do mądrości i czasem relaksu

Biblioteka Publiczna Gminy Witonia promuje i realizuje wszelkie inicjatywy czytelnicze, których uczestnikami są dzieci, młodzież i dorośli. Jedną z nich  jest głośne czytanie, które w bibliotece ma już swoją tradycję.

Systematycznie, w cotygodniowych spotkaniach z książką uczestniczą członkowie „Klubu Seniora+” i Klubu Samopomocy „Stara Szkoła” w Witoni, zaś w dniach 6, 7 i 13 czerwca 2022 r.  w promowaniu mody na czytanie uczestniczyły  dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni. Głośne czytanie jest wspólną wędrówką po świecie książek. Rozbudza ciekawość świata i pomaga zrozumieć siebie i innych. Moc głośnego czytania to także bliskość, wspólny uśmiech i wzruszenie.

Zachęcamy do uczestnictwa w naszych spotkaniach, w każdy wtorek w godz. 10:00 – 11:00 i 12:00 – 13:00.

Źródło: Biblioteka Publiczna Gminy Witonia

Uczestnicy głośnego czytania