– Apel do hodowców trzody chlewnej Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii

Szanowni Państwo!

ASF, czyli afrykański pomór świń – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.

Zasady których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Prosimy o bezwzględne przestrzeganie zasad bioasekuracji:

–   nie kupujcie świń z niewiadomego źródła pochodzenia,

–   utrzymujcie świnie w sposób wykluczający kontakt z dzikami,

–   stosujcie tylko pasze zabezpieczone przed dostępem zwierząt wolno żyjących,

–   wyłóżcie maty nasączone środkiem dezynfekcyjnym przed wjazdami i wyjazdami z gospodarstw oraz przed wejściami do pomieszczeń, w których utrzymywane są świnie.

Wakacje z GOKSIR w Witoni - Zapraszamy na wyjazdy i warsztaty dzieci z terenu Gminy Witonia w dniach 04-08.07.2022 r. Więcej informacji w aktualnościach. Wakacje z GOKSIR w Witoni - Zapraszamy na wyjazdy i warsztaty dzieci z terenu Gminy Witonia w dniach 04-08.07.2022 r. Więcej informacji w aktualnościach. Wakacje z GOKSIR w Witoni - Zapraszamy na wyjazdy i warsztaty dzieci z terenu Gminy Witonia w dniach 04-08.07.2022 r. Więcej informacji w aktualnościach. Wakacje z GOKSIR w Witoni - Zapraszamy na wyjazdy i warsztaty dzieci z terenu Gminy Witonia w dniach 04-08.07.2022 r. Więcej informacji w aktualnościach.