– „Żyć jak Wielki Szu. Biografia Jana Nowickiego” Beata Biały

Jan Nowicki wiele przeszedł w swoim życiu. Biografia jednego z bardziej barwnych ptaków polskiej kinematografii ostatnich lat to stos mądrości życiowych, przy których nie raz się uśmiejesz i zamyślisz.

Jan Nowicki z pewnością dla większości Polaków był wielkim aktorem. To mistrz kreacji takich postaci jak „Wielki Szu” czy Eryk ze „Sztosu”, a do tego człowiek wrażliwy, dla którego słowo pisane miało ogromne znaczenie. Był nie tylko aktorem, ale również pedagogiem, pisarzem i poetą.

Wielu kojarzy go z hulaszczym stylem życia i permanentnym stanem zakochania w różnych kobietach, bo przecież nie mógłby się bez nich obejść, jednak to nie do końca prawda. Pod płaszczem hulaki krył się ktoś, kto wyrwał się z małego Kowala na Kujawach i osiągnął zdecydowanie więcej, niż mógł pragnąć. Zawsze wracał w rodzinne strony, ponieważ była to jego bezpieczna przystań, miejsce z dala od wielkiego zgiełku, w którym mógł zamieniać się w twórcę, a nie odtwórcę.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/zyc-jak-wielki-szu-biografia-jana-nowickiego-beata-bialy-p-1906346.html?q=%bfy%e6+jak+wielki+szu.+biografia+jana+nowickiego&sgtype=prodonecol

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...