– „Żony mundurowych. Historie policyjnych rodzin” Magdalena Majcher

O pracy w policji powstało już wiele książek i filmów, gdyż jest to zawód inny od wszystkich. Policjanci na co dzień borykają się z obowiązkami, które dla zwykłych obywateli są nie do pomyślenia. W książce „Żony mundurowych. Historie policyjnych rodzin” Magdalena Majcher rozmawia z żonami policjantów.

Autorka sama jest żoną policjanta, ale nie napisała książki o sobie ani o swoim mężu. Zamiast tego spotkała się z jedenastoma kobietami oraz jednym mężczyzną i rozmawiała z nimi o pracy ich najbliższych. Wśród rozmówców znalazły się żony i partnerki, a także córka, teściowa oraz mąż policjantki. Szczere i bezkompromisowe wypowiedzi pozwoliły stworzyć Magdalenie Majcher znakomity obraz ludzi, którzy często po powrocie do domu nie zostawiają pracy za sobą.

Praca policjantów jest obarczona ryzykiem. Niejednokrotnie puszczają im nerwy, bo przecież są zwykłymi ludźmi, którzy chcieliby wrócić do domu, odpocząć i spędzić czas z najbliższymi, nie myśląc o tym, co robili w trakcie służby. Autorce udaje się stworzyć materiał, który ukazuje, jacy są policjanci i czym zajmują się po godzinach. Z przeprowadzonych rozmów dowiesz się, czy po zdjęciu munduru mogą się oni zrelaksować i zapomnieć o tym, co działo się w pracy.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/zony-mundurowych-historie-policyjnych-rodzin-magdalena-majcher-p-1952207.html?q=%bfony+mundurowych.+historie+policyjnych+rodzin&sgtype=prodonecol

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...