– „Żółty kajet. Dotyk Mazur. Część 1. Zapach Mazur. Tom 3” Małgorzata Manelska

Kontynuacja bestsellerowej serii „Zapach Mazur” autorstwa Małgorzaty Manelskiej. Idealnie oddany klimat krainy tysiąca jezior w latach sześćdziesiątych. Jeśli chcesz poczuć się jak mieszkanka mazurskiej wsi, gdzie wszyscy dobrze się znają, a wieczory spędza się przy kominku, to koniecznie musisz przeczytać tę książkę.

Nastoletnia Kasia Skrocka przygotowuje się właśnie do matury, po której ma zamiar zostać nauczycielką. Niestety nie ułatwia jej tego fakt, że mieszka w małej wiosce na końcu świata z owdowiałą matką, która dalej żyje wspomnieniami o wojnie. Gertruda Skrocka jest rodowitą mieszkanką Mazur, co czyni ją niewygodną dla ówczesnej władzy. Matka i córka wiodą jednak spokojne, choć ubogie życie, otoczone sąsiadami i przyjaciółmi. Niestety pewnego dnia peerelowska rzeczywistość daje o sobie znać i utrudnia życie szczególnie w szkolnych murach.

Dla Kasi mała wioska to jednak za mało. Marzy o podróżach i poznawaniu wielkiego świata. Niestety właśnie tego nie jest jej w stanie zapewnić zakochany w niej do szaleństwa chłopak z sąsiedztwa – Marcin. Kasia z głową pełną marzeń rusza na wycieczkę do Warszawy, gdzie poznaje Lukasa Stawskiego – uosobienie wielkiego świata, o którym tak marzyła. Lukas przyjeżdża do Warszawy z Londynu, żeby zobaczyć kraj, w którym wychowali się jego dziadkowie i imponuje dziewczynie zasobnym portfelem i niespotykaną pewnością siebie.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/zolty-kajet-dotyk-mazur-czesc-1-zapach-mazur-tom-3-malgorzata-manelska-p-1586942.html?q=%bf%f3%b3ty+kajet.+dotyk+mazur.+cz%ea%b6%e6+1.+zapach+mazur.+tom+3&sgtype=prodonecol

Back to top
Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...