– „Złoty konik dla Palmiry”

To wzruszająca powieść oparta na autentycznych wydarzeniach ludzi, którzy przetrwali koszmar II Wojny Światowej. Jak wyglądało życie dzieci skazanych na cierpienie, samotność i konieczność szybszego dorastania?

Palmira i Jerzyk są doskonałym przyjaciółmi. Rozumieją się bez słów i wspólnie wyruszają na liczne wyprawy w okolicach domu. Nie przywiązują żadnej wagi do faktu, że należą do innych narodów. Nie wiedzą też o podziałach i nadciągających wydarzeniach, które na zawsze odmienią ich życie. Czasy beztroski, radości i doskonałej zabawy przeminą na zawsze, a przyjaźń zostanie poddana próbie.

W nocy przyszli Niemcy i zabrali rodziców Palmiry. Jedenastoletnia dziewczyna jest przerażona, głodna i zagubiona. Postanawia poszukać pomocy u Jerzyka. Dziewięcioletni chłopak doskonale wie, jak wygląda sytuacja i co grozi za ukrywanie Żydów. Udzielenie pomocy przyjaciółce może drogo kosztować nie tylko jego, ale też całą rodzinę. Tylko kim by był, gdyby odwrócił się w takiej chwili od zrozpaczonej Palmiry?

„Złoty konik dla Palmiry” to wyjątkowa książka, która gra na emocjach czytelnika i wzrusza do łez. Akcja toczy się w dwóch ramach czasowych. Jedna rozgrywa się w trakcie II Wojny Światowej, a druga w czasach współczesnych. Ewa Formella w poruszający sposób opisała świat ogarnięty przez chaos, który widziany jest oczami dziecka. W powieści „Złoty konik dla Palmiry” wojna toczy się w tle, ale mimo to czuć jej niszczycielską siłę przebijającą z każdej kolejnej strony lektury. Ewa Formella jest również autorką takich powieści jak „Kołysanka dla Łani”, „Listy do Duszki” czy „Muzyka dla Ilse”.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/zloty-konik-dla-palmiry-ewa-formella-p-1508256.html?q=z%b3oty+konik+dla+palmiry&sgtype=prodonecol

Back to top
[KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...