– „Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują! Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Tom 4” Justyna Bednarek

Detektyw Pinkerton powraca! Bohater znany z Bandy Czarnej Frott” ma odpowiedzialną funkcję – jest futerałem na telefon małej Be. Bardzo sobie ceni tę prestiżową posadę, ale czasami dokucza mu nuda Pewnego razu dzieje się coś niespodziewanego – znika Zbigniew, gadatliwa papuga mieszkająca w antycznej klatce w salonie. Jedynym śladem jest małe zielone piórko na podłodze. Pinkerton z zapałem rozpoczyna śledztwo. Nic się przed nim nie ukryje! Dokąd prowadzi trop?

Kolejna odsłona niesamowitych przygód kultowych już Skarpetek Justyny Bednarek. Cykl książek o odważnych i ciekawych świata tekstylnych bohaterkach stał się prawdziwym fenomenem: pierwsza część zdobyła nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka i Nagrodę Literacką m. st. Warszawy, a także trafiła na listę lektur szkolnych. Skarpetki podbiły już całą Europę – kochają je też czeskie, hiszpańskie, włoskie, greckie, rosyjskie i ukraińskie dzieci. A to jeszcze nie koniec!

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/zielone-piorko-zbigniewa-skarpetki-kontratakuja-justyna-bednarek?q=zielone+pi%f3rko+zbigniewa.+skarpetki+kontratakuj%b1!+niesamowite+przygody+dziesi%eaciu+skarpetek.+tom+4&sgtype=prodonecol