– „Zadziorna baronówna. W Dolinie Narwi. Tom 1” Urszula Gajdowska

Urszula Gajdowska zabiera czytelników do pełnej intryg Polski z XIX wieku i przedstawia postać bystrej arystokratki, która wyżej stawia przygodę niż dobre małżeństwo. „W dolinie Narwi. Zadziorna baronówna” to wciągający awanturniczo-miłosny kryminał!

Rok 1815, Podlasie. 25-letnia Sabina Ostrowska nie cieszy się dobrą opinią wśród szlachcianek, daleko jej bowiem do idealnej XIX-wiecznej panny. Jest inteligentna i pyskata, jej cięty język odstrasza kolejnych kawalerów, a sama kobieta zdaje się zadowolona z takiego obrotu spraw. Rodzenie dzieci, czytanie romansów i szydełkowanie jej nie interesują. Wyjątkowo pociągająca jest dla niej za to praca jej ojca – baron Edgar Ostrowski zajmuje się przeprowadzaniem śledztw w najwyższych kręgach arystokracji.

Czy dopuszczenie Sabiny do kryminalnych intryg jest kluczem do odmiany jej życia? Ciotka Gertruda wcale nie sądzi, że pościgi i zbrodnie są odpowiednim zajęciem dla panny na wydaniu. Krewniaczka wie jednak, że może to być jedyna droga do ustatkowania się żądnej przygód szlachcianki. Szczególnie gdy opiekunem Sabiny będzie przystojny baron Wiktor Godlewski.

Czy zdoła okiełznać jej temperament?

„Zadziorna baronówna” to przygodowo-historyczna powieść otwierająca cykl „W dolinie Narwi”, a także debiutanckie dzieło polskiej pisarki Urszuli Gajdowskiej. Autorka pochodzi z niewielkiej wsi Rusałki w pobliżu miasta Mońki, a inspiracje czerpie z opowieści swoich dziadków.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/zadziorna-baronowna-w-dolinie-narwi-tom-1-urszula-gajdowska-p-1517298.html?q=zadziorna+baron%f3wna.+w+dolinie+narwi.+tom+1&sgtype=prodonecol

Back to top
Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...