– Z wizytą w bibliotece

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

W dniu 26 kwietnia 2024 r. do Biblioteki Publicznej Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zawitały przedszkolaki z grupy 0A ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski
w Witoni. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką publiczną. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak się w bibliotece zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały  zasady wypożyczania książek. Przedszkolaki dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Oczywiście nie zabrakło zwiedzania biblioteki. Dzieci poznały miejsce, gdzie znajdują się przeznaczone specjalnie dla nich regały z książkami, a  następnie przeglądały książeczki z działu dziecięcego  Na zakończenie spotkania otrzymały słodkość oraz drobne upominki promujące czytelnictwo i  bibliotekę.

Były także  wspólne zdjęcia, m.in.  przy tablicy upamiętniającej patrona biblioteki Ignacego Kamińskiego.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dla wielu była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

Odwiedziny dzieci w bibliotece to wyrabianie nawyku stałego obcowania z książką. Okres edukacji przedszkolnej jest idealnym momentem w rozwoju dziecka aby zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, przygody  czy odkrywania zagadek, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych.

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...