– „Z pierwszej piłki” Remigiusz Mróz

Nim doszło do tragedii, Rewera Opole została okrzyknięta największym fenomenem polskiego futbolu.

W efektowny sposób awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej, a potem rozbijała rywali jednego po drugim. Wszystko skończyło się, gdy trener i piętnastu piłkarzy zginęło w tragicznym wypadku. Teraz klub, pozbawiony większości kadry, znalazł się na skraju przepaści. Nowy szkoleniowiec jest zwalnianym z kolejnych drużyn wyrzutkiem, a jego zespół składa się z niedoświadczonych, młodych chłopaków z podwórka.

Czy uda im się stawić czoła najlepszym ligowym zespołom? I obronić to, co wywalczyli ich poprzednicy?

Kibice pokładają największe nadzieje w nastolatku grającym z numerem 15, którego marzeniem jest podbicie piłkarskiego świata. Popełnia on jednak tragiczny błąd, który kosztować może go nie tylko karierę, ale także życie.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/z-pierwszej-pilki-remigiusz-mroz?q=z+pierwszej+pi%b3ki&sgtype=prodonecol