– Z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn zapraszamy do Biblioteki

„Prawdziwą przyjaciółką kobiety jest książka” zaś  „Prawdziwi mężczyźni czytają, bo czytanie to męska rzecz”.

W Bibliotece Publicznej Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego czytelniczki i czytelnicy mogą wybrać dla siebie coś ciekawego z przygotowanej ekspozycji książek, których bohaterami są znane osoby – kobiety i mężczyźni.  Znajdują się wśród nich tytuły opisujące życie m.in. ikon polskiej kultury, sztuki i  sportu. Są również książki o gwiazdach światowego formatu.

A dla przypomnienia:

Międzynarodowy Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Pierwotnie miało silny związek z walką o prawa kobiet, a obecnie w Polsce odbywają się manify, czyli demonstracje połączone z happeningiem na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn.

Dzień Mężczyzny obchodzony jest 10 marca, a geneza jego powstania nie jest jednoznaczna. Jedna z teorii głosi, że w tym dniu kościół katolicki i ewangelicki (kościoły wschodnie 22 marca) wspominają 40 męczenników z Sebasty, co stało się powodem do celebrowania święta panów w tym dniu.

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...