– „Wyspa łotrów” Michał Wierzba

Sprawa skradzionych pieniędzy łączy się z prywatnym śledztwem emerytowanego policjanta, a w obu przypadkach tropy nieoczekiwanie prowadzą do tytułowej lokacji. „Wyspa Łotrów” Michała Wierzby to idealny przykład kryminału, od czytania którego nie sposób się oderwać!

W trakcie konwojowania znacznej ilości gotówki dochodzi do rabunku, w którym bezpośredni udział miała jedna z osób odpowiedzialnych za bezpieczne dostarczenie pieniędzy do miejsca docelowego.

W tym samym czasie znika narzeczona Horsta Millera, emerytowanego policjanta, który miłość swojego życia odnalazł stosunkowo niedawno. Wysłana z adresu mailowego poznańskiej komendy wiadomość dotycząca żądania okupu oznacza jedno – w porwanie zaangażowane były osoby ze środowiska policyjnego. Prywatne śledztwo Millera odkrywa kolejne karty zagadki, a tropy prowadzące na niewielką wyspę wskazują na fakt, że kradzież i zniknięcie kobiety są ze sobą powiązane.

„Wyspa Łotrów” to trzymająca w napięciu powieść kryminalna Michała Wierzby, zabierająca czytelników w sam środek świata, w którym rozróżnienie dobra i zła jest znacznie trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. W miejscu tym nie liczą się pochodzenie ani właściwe pobudki, a wyłącznie prawo siły, która zadecyduje o ostatecznym przetrwaniu.

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...