– Wyniki powiatowych eliminacji konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem” 2024

W dniu 23 maja 2024 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy  odbyły się eliminacje rejonowe Konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Podczas tegorocznej edycji konkursu dzieci i młodzież prezentowały utwory inspirujące do dostrzegania potrzeb innych oraz doceniania korzyści, jakie osiągamy, wspierając się nawzajem.

W etapie powiatowym konkursu gminę Witonia reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni: Zachwieja Lena, Budner Lena, Tomes Anna, Domańska Julia, Głogowska Oliwia, Szczęsna Julia.

Wyniki na tym etapie zmagań konkursowych przedstawiają się następująco:
– Julia Szczęsna – I miejsce;
– Oliwia Głogowska – II miejsce
– Lena Budner – wyróżnienie;
– Anna Tomes – wyróżnienie.

Julia Szczęsna jest w gronie reprezentantów  powiatu łęczyckiego na finale konkursu, który odbędzie się 8 czerwca 2024 r. w Książnicy Płockiej.

Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego dziękuje uczestnikom wszystkich etapów konkursu za wspaniałe recytacje poezji i prozy. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu.  Oczywiście trzymamy mocno kciuki za Julię!

                                                                             

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...