– „Wdowi grosz. Wrzeciono Boga. Tom 2” Andrzej H. Wojaczek

Teofil Kłosek jest rozczarowany wolnością, która panuje w dwudziestoleciu międzywojennym. Jego praca robotnicza jest nużąca, a do tego słabo płatna. Niedługo nad jego terenami zalega cień swastyki, przez co Teofil postanawia wytropić siatkę niemieckich konspiratorów. Niestety, jego brawura kończy się tragicznie. Od tego momentu pragnie jednego – zemsty. Poznaj jego historię w książce „Wdowi grosz. Wrzeciono Boga”.

Weteran powstań śląskich, ułan i działacz niepodległościowy – Teofil Kłosek jest postacią, która ma wielką przeszłość, jednak bardzo nudną rzeczywistość. Na szczęście lub nieszczęście, niedługo zmieni się to w dramatyczny sposób. Na Górny Śląsk pada cień swastyki. Teofil oczywiście próbuje temu zaradzić, jednak kończy się to tragedią.

Mężczyzna rzuca na szalę honor, przeszłość i przyszłość. Postanawia zemścić się na osobach odpowiedzialnych za to, co się stało, i nie spocznie, dopóki nie zrealizuje swojego celu. Poznaj historię torowania drogi do wolności. Nie jest ono udziałem jedynie Teofila – jest to opowieść o wielu ludziach, których historie zostały niestety zapomniane. To opowieść o miłości, wierności i honorze aż po grób.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/wdowi-grosz-wrzeciono-boga-tom-2-andrzej-h-wojaczek-p-1615993.html?q=wdowi+grosz.+wrzeciono+boga.+tom+2&sgtype=prodonecol