– Warsztat informacyjny Biblioteki Publicznej Gminy Witonia

Dnia 20.03.2023 r. Bibliotekę Publiczną Gminy Witonia odwiedziła klasa VI ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski  w Witoni wraz z  nauczycielką przyrody, biologii, chemii i wychowania do życia w rodzinie p. Marzeną Lewandowską. W tym dniu odbyła się lekcja biblioteczna pt.: „Warsztat informacyjny Biblioteki Publicznej Gminy Witonia”.

Tematem lekcji były zagadnienia dotyczące: księgozbioru podręcznego,  katalogu tradycyjnego i katalogu komputerowego oraz ogólne zasady sporządzania opisów bibliograficznych.
Uczniowie zapoznali się dostępnymi źródłami informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia na przykładzie znanych autorów, lektur i książek ze szczególnym uwzględnieniem tematyki dotyczącej płazów. Wspólnie z bibliotekarzem odszukali dostępne w bibliotece wydawnictwa z tego obszaru tematycznego. Na końcu omówione zostały podstawowe zasady opisu bibliograficznego.
Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu młodzież nie będzie miała problemów ze znalezieniem poszukiwanych informacji na zadany temat a także sporządzaniem bibliografii.

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...